Заплющені очі

Заплющені очі

Жовтень. Всі знали, що прийшла осінь. Але, вона, як завжди прийшла якось зненацька. Вже жовтень, а було тепло. Днем термометр показував до 25 градусів тепла, всі ходили по вулицям легко вдягненими. І зненацька стало холодно. Зранку температура знизилась майже до нуля, а у середині дня підвищувалась всього до 6-8 градусів. У будинках ще не включене опалення і вночи спати, мяка кажучи холодно та дуже холодно.

В один з таких днів до АКЦентру міста Харків завітала жіночка з дитиною. Це не аби яке явище, до АКЦентру щодоби приходять десятки відвідувачив. Це тимчасово переміщені особи приходять за допомогою. АКЦентр допомагає адаптуватися через психологічну підтримку, залучення до міжнародних програм з підтримки тимчасово переміщених осіб, заохочення до вивчення іноземних мов та різноманітних навчальних курсів, як то малювання, вязання, допомоги з наздоганянням у навчанні дітей шкільного віку. Жіночка прийшла і поскаржилася адміністратору на те,що у них у приміщенні, де вона мешкає з трьома дітьми, двома дівчатками та хлопчиком, стало холодно спати вночи. Поки було тепло вони спали на підлозі на матраці, а тепер спати не на ліжку холодно. Просила допомогти. Потрібне ліжко, і не відмовились би від підігрівача. Взагалі АКЦентр меблів не мав. В таких випадках звертались до не байдужих мешканців міста Харків через мережу інтернету та інших доступних ресурсів. Жіночку з хлопчиком двічи сфотографували, щоб при розміщенні інформації можна було і фото виставити.

Перед розміщуванням фото виявилося, що на обох фото жіночка з заплющиними очима. Що робити? Таке трапляється, щоб при фотографуванні на обох фото очі були заплющені, але вкрай рідко. Чому очі заплющені? Це навмисно, чи випадкова? Як би там не було, а інших фото не було, виставили те, що є.

На запит, як завжди, майже відразу відгукнулося декілька не байдужих харківьян. Справа за малим — привезти ліжко до помешкання жіночки з дітьми. Знайшли машину, загрузили ліжко і повезли до родини.

Коли жіночка відчинила двері, перше що побачили — в кімнаті два ліжка і не такі малі, щоб на кожному могла розташуватися лише одна людина. Це здивувало, але було сприйнято мовчки. Одне з двох ліжок могло зявитися і не так давно, наприклад в цей же день. Навіть обидва ліжка могли зявитися тільки сьогодні. Але господиня помешкання не сказала, що ліжко вже не потрібне. Занесли до кімнати ліжко, встановили його, накачали матрац. Волонтери свою справу виконали і залишили родину.

На наступний день зателефонувала жіночка.

— Приїздіть і заберіть ліжко, у кімнаті стало мало міста — нема де бавитись дітям.

Вино. Град.

12 жовтня 2015 року.

Харків.